Tüm liste

 Tüm lezzet duraklarını  görmek istiyorum...

Arama

Neden?

 Nerede ne yenir?
 Bilmek istiyorum...

Şehirler Listesi

 Hangi şehirde ne yenir?

Haberler

Anket

Gittiğiniz restoranda en çok neye dikkat edersiniz?
  Lezzet
  Hijyen
  Ambians
  Ücret
  Hizmet

GAZİANTEP

Kelebek

Kelle Paça - Beyran


Adres : Kemal Köker Cad. Ulu Cami -Civarı Sahil Yolu:65/A / GAZİANTEP
Telefon : 0342 230 96 33

Gaziantep'in en yeşillik yerinde, eli yüzü düzgün bir mekan. Mönüsü çorba ağırlıklı. Öğle servisinde ise bazı kebap çeşitleri de sunuluyor. Antepliler sabah kahvaltısında çorba içmeyi çok seviyorlar. Beyran bu çorbalar arasında en geleneksel olanı. Antepliler bu yemeğe çorba denmesine biraz bozuluyorlar. Hemen herkesin sabahları içtiği Beyran koyunun kol tarafından alınan etle yapılıyor. Et iyice haşlanıyor. Soğuduktan sonra didikleniyor. Tabanı iç yağı ve biberle sıvazlanmış bakır tabağın içine önce haşlanmış tuzsuz pirinç konuyor. Onun üstüne bir miktar et ilave ediliyor. Ateşin üstüne konan tabağa et suyu konuyor. Bir taşım pişirdikten sonra servis ediliyor. Kelebek'te ayrıca kelle-paça çorbası içmek de mümkün. Bu çorbaya daha çok gece müşterileri rağbet ediyor.

İster sabah ister aksam olsun, Beyran'ın tadına mutlaka bakmalı. Bu çorbayı içtikten sonra hiç yorulmadan aksama kadar Antep'i dolaşabilirsiniz.

Video

Yorumlar

Yorumunu Yaz!

Yorum bulunamadı. Buraya ilk yorumu sen yazabilirsin...İletişim | Lezzet Durağı Tavsiye Et | Anasayfam Yap | Arkadaşına Tavsiye et | Hakkımızda
Tüm hakları lezzetduragi.net'e aittir.
İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Tasarım & Programlama Akali SOFT
© 2008 - 2009
film izle dizi izle sinema müzik dinle