Tüm liste

 Tüm lezzet duraklarını  görmek istiyorum...

Arama

Neden?

 Nerede ne yenir?
 Bilmek istiyorum...

Şehirler Listesi

 Hangi şehirde ne yenir?

Haberler

Anket

Gittiğiniz restoranda en çok neye dikkat edersiniz?
  Lezzet
  Hijyen
  Ambians
  Ücret
  Hizmet

KAYSERİ

Kebapçı Şakir

Sac Kebabı


Adres : Cumhuriyet Mah. Tennuri Sok. No:7/B / KAYSERİ
Telefon : 0 352 231 58 63 - 33

Ticaret Odası'nın bulunduğu trafiğe kapalı bir sokağın içindeki Haçı Sakir, Kayseri'nin en eski kebapçılarından biri. 1926 yılından beri Kayserililere ve dışarıdan gelen misafirlerine hizmet veriyor. Yani lezzetinin arkasında tam 71 yıl var.

Burası Hacı Şakir'in buluşu olan sac kebabı ile meşhur. Koyun etini işleyen ve sac kebabına son şeklini veren Hacı Sakir, bu kebabın ilk ustası olarak anılır. Sac kebabı, sinirleri ve yağları ayıklanmış koyun etinden yapılıyor. Et, tıpkı pastırma kıyılıyormuş gibi doğranıyor. Daha sonra dilimler kızgın sacın üstünde çevrile çevrile pişiriliyor. Pişmeye yakın üstüne tuz ve karabiber ekleniyor. Sonra pideler etlerin üstüne konup yağı çektiriliyor. Etler pişince alta yağlı pideler diziliyor tabağın kenarına ise soğan, domates ve yeşilbiber konarak servis yapılıyor.

Kebabın porsiyonu 100 gram. Hacı Şakir'in küçük tepsilerde yaptığı özel tel kadayıfı da çok lezzetli. Bu kadayıf üstüne kaymak konarak, ya da tahin dökülerek servis ediliyor.

Video

Yorumlar

Yorumunu Yaz!

Yorumu yazan Tadı damağımda
mehmet06-38
2010-09-11 14:48:08
Ben bu kadar lezzetli kebab yemedim hayatımda, herkeze öneriyorum. Ben bu kebabı yemek için Ankara'dan geliyorum. Şu an Ankara'dayım Kayseri'ye gitmeyi iple çekiyorum. (Ayrıca ben Doktorum bu kebab insanın ömrünü uzatır diyebilirim.)İletişim | Lezzet Durağı Tavsiye Et | Anasayfam Yap | Arkadaşına Tavsiye et | Hakkımızda
Tüm hakları lezzetduragi.net'e aittir.
İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Tasarım & Programlama Akali SOFT
© 2008 - 2009
film izle dizi izle sinema müzik dinle