Tüm liste

 Tüm lezzet duraklarını  görmek istiyorum...

Arama

Neden?

 Nerede ne yenir?
 Bilmek istiyorum...

Şehirler Listesi

 Hangi şehirde ne yenir?

Haberler

Anket

Gittiğiniz restoranda en çok neye dikkat edersiniz?
  Lezzet
  Hijyen
  Ambians
  Ücret
  Hizmet

İZMİR

Kaplan Dağ Restoran

Karadutlu Lor Tatlısı


Adres : Kaplan Köyü / TİRE (Tire merkeze 4 km.) / İZMİR
Telefon : 0 232 512 66 52

Tire'nin köftesinin ününden sözettik. Ama bilinsik ki Tire sadece kötesi ile tanınmıyor; otları, otlardan yapılan yemek ve mezeleri, bir de sütlüleri de bir o kadar tadılmayı hakediyor.

Tire'nin 4 km üstündeki Kaplan Köyü'nde Kaplan Restaurant'dayız. Kaplan Restaurant Ege'nin ot yemekleriyle tanınıyor. Ayrıca karadutlu lor tatlısı da dillere destan. Bu lokantanın yaratıcısı Hürmüz ve Lütfü Çakır.

Onların ağzından lokantanın özellikleri:
"Tire süt ürünlerinin çok iyi üretildiği bir yer. Tire'nin karadut üretimi de bir numara. Haliyle iki güzel ürünü burada bulmuşken bize de birleştirmesi düşüyor. Tire mandıralarından aldığımız sütle kendi yaptığımız karadut reçelini tuzsuz lorun üzerine döküyoruz. Ayrıca aynı lorun üzerine bal ve ceviz dökerek de bir sunumumuz var. Bir de altında tahin ve pekmezin olduğu, üzerinde de iki bölüm halinde kavrulmuş susam ve kavrulmuş kendir tohumundan yaptığımız tatlımız mevcut."

Kaplan Dağ Restaurant sadece tatlısı ile ünlü değil. Çevreden toplanan otlardan yapılan yemekler de dillere destan. Bu ot yemeklerini yemek için özellikte İzmir'den akın akın geliyorlar. Küçük Menderes Ovası"nı seyrederken lezzetli yemekler yemek isteyenlere ısrarla öneririz.

Video

Yorumlar

Yorumunu Yaz!

Yorumu yazan Eh işte
beyaz1
2009-01-12 17:59:44
Tatlı lorun üzerine konulmuş karadut reçeli (koyu) kavanozu 10 ytl satıyorlar. Çok enteresan gelmedi bana kaplan'nın fiyatlarıda yüksek. Çok orjinal bir şey bulamadım her şeyden de tattım.
Yorumu yazan Her şey ama her şey mükemmel..
taster
2009-05-13 11:43:04
Kaplan Dağ Restoran size ege kültürüne ait lezzetli her şeyi sunuyor. Dağ yoluna tırmanmak uzun sürebilir ama mekana varıp da tepeden o yemyeşil ovanın eşsiz güzelliğini görünce inanın ordan hiç kalkmak istemiyorsunuz. Hele size sunulan o nefis lezzetler... Gerçekten emsalsiz.. Bir de karadutlu lor tatlısı var ki aynı tadı başka hiçbir yerde kolay kolay bulamazsınız... Mutlaka tavsiye ederim.
Yorumu yazan Tavsiye
dream&oki
2011-08-20 23:11:11
Hoş bir manzaraya sahip otantik bir restoran. Et ve özellikle ot yemekleri çok lezzetli. Mevsimine göre kök kavurmanın lezzeti tarif edilemez. Kendi yaptıkları ceviz krokan kesinlikle tadılmalı. Lor tatlısını da unutmayın. Kat edilen dağ yoluna değer.
Yorumu yazan ot yemekleri
pisipisi34
2012-06-20 12:11:01
Didim dönüşü uğradık gittiğimize degdi.Lezzetlerinin yanısıra salatanın diri görünümü bile insanın iştahını kabartıyor.Isırgan otlu çökelekli salata favorim.Lor tatlısı ve krokanlı ceviz müthişti.ama aynı şeyi kabak çiçeği dolması için söyleyemeyeceğim.Fiyatlarda gayet makuldü.İletişim | Lezzet Durağı Tavsiye Et | Anasayfam Yap | Arkadaşına Tavsiye et | Hakkımızda
Tüm hakları lezzetduragi.net'e aittir.
İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Tasarım & Programlama Akali SOFT
© 2008 - 2009
film izle dizi izle sinema müzik dinle