Tüm liste

 Tüm lezzet duraklarını  görmek istiyorum...

Arama

Neden?

 Nerede ne yenir?
 Bilmek istiyorum...

Şehirler Listesi

 Hangi şehirde ne yenir?

Haberler

Anket

Gittiğiniz restoranda en çok neye dikkat edersiniz?
  Lezzet
  Hijyen
  Ambians
  Ücret
  Hizmet

SAMSUN

Gülhan Restoran

Pide


Adres : Bafra Karayolu 17.km. Körfez Mah. Atatürk Bulvarı No: 131 / SAMSUN
Telefon : 0362 457 64 64

Mehmet Gülhan: "Samsunlular Pazar günleri pide yemeye doyamazlar" diyerek söze başlıyor. Asıl meslekleri kuyumculuk olan Gülhan Kardeşler, 2001 krizinden sonra burayı kurmuşlar. Samsun'da adeta bir pide savaşı var. Neredeyse her ilçenin bir pidesi bulunuyor. Bafra, Çarşamba, Görele... Samsun pidesi tüm bunların ortalaması. Bafra gibi çıtır değil. Daha yumuşak. Ama müşterinin yönlendirmesine göre pidenin hem şekli, hem de malzemeleri değişiyor.

Gülhan Pide'nin hem kapalı, hem de yeşilliklerle kaplı bahçesi var. Üniversite olduğu zamanlarda müşterileri ögrencilerve öğretim üyeleri oluşturuyor. Pazar günleri ise Samsunlular geliyor. Pazar günleri yer bulabilmek için mutlaka rezervasyon yaptırmak gerek.

Gülhan Restaurant'ın mutfağı karışık. Osmanlı mutfağını, Karadeniz mutfağını, güneydoğu mutfağını bulmak mümkün. Bu kadar çok çeşidin hemen her gün pişmesi tabiî ki olanaksız. Onun için Gülhan'da günlük mönü oluşturuluyor. Biz oradayken günlük mönü şu yemeklerden oluşuyordu:
Çorbalar; domates, ezogelin, kremalı tavuk.
Yemekler; Patlıcanlı beli kırık, sebzeli buket, krep kebap, apartman köfte, piliç ızgara.

Pazar günleri gelen müşterilerden bazıları yiyecekleri pidelerin içlerini evde hazırlayıp getiriyorlar. Erken saatlerde olursa bu içlerle pide yapılıyor. Yoğun saatlerde ise bu talep karşılanmıyor.

Samsun'da lezzetti pide yemeye niyettiyseniz Güthan Tesisleri aradığınız adres. Her yörenin pidesini tatmanız mümkün. Eğer pidenin dışında bir şeyler yemek istiyorsanız, tencere yemeklerini de bulabilirsiniz. Aman pide yiyenler dikkat.
O kadar lezzetli ki, ölçüyü kaçırma tehlikesiyle karşılasa bilirsiniz.

Video

Yorumlar

Yorumunu Yaz!

Yorumu yazan Aile sıcaklığı
Asım
2009-03-16 07:41:51
Haftasonu gittiğimiz bir mekan, Bafta yolu üzerinde sol tarafta, pideleri çok leziz.Yalnız haftasonu nedeniyle çok kalabalıktı. Min 40 dk. beklemek zorunda kalabilirsiniz.Çok sıcak ve büyük bir mekan. Her zaman direkt masaya oturamazsınız. Pide olarak Şef'e söyleyin o getirsin, ama kapalı pide çok daha leziz. Tatlı olarak da çok başarılılıar... Şiddetle tavsiye ederim. Pide sevenler kaçırmasın...
Yorumu yazan Sanırım Beklentilerim Çok Yüksekti
murat bingol
2009-07-12 23:14:15
Pazar günleri pide yemek benim için bir vaz geçilmezdir. Gülhan kardeşlerin pideleri benim tadmak isteyeceğim ilklerim arasındaydı. Arabamızı Sinop' tan, Samsun yönüne sürerken solda Gülhan Petrol' ü görünce kalbim hızla atmaya başladı. Gülhan Pide zamanında benzinciye gelenlerin açıklarını bastırmak için kurulmuş bir müessese... Nasıl pideler yapmışlarsa artık benzincinin pidecisinden ziyade, pidecinin benzincisi olmuş. Evet birkaç bin kişilik kapasiteli bir pideci hatta menüsünde balık ve başka lezzetli yemeklerde mevcut. Pideleri sipariş ettik. Bir kapalı kıymalı, bir açık kıymalı ve açık ıspanaklı pastırmalı. Pideler geldi ve yedik hatta kalanları paket yaptırdık. Burada size pideleri kesinlikle kötülemeyeceğim ama iddia ediyorum ki o ilk zamanlardaki pidenin lezzeti firmanın büyümesi ile sanırım lezzet kaybına uğramış. Yani müthiş değil ama bu tabiki benim damak tadım. Ben daha iyi pideler yedim, peki en iyi pide nerede mi yenir? Bunu ileride yazacağım. Yinede Gülhan kardeşleri tebrik ederim kazançlı bir müessese ve oldukça popüler. Sanırım buda onların mutlu olmaları için yeterli. Belkide benim beklentilerim çok yüksekti.
Yorumu yazan pipipipidee
yakuza
2013-05-24 10:33:54
cok guzel pideleriniz kapiş :Dİletişim | Lezzet Durağı Tavsiye Et | Anasayfam Yap | Arkadaşına Tavsiye et | Hakkımızda
Tüm hakları lezzetduragi.net'e aittir.
İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Tasarım & Programlama Akali SOFT
© 2008 - 2009
film izle dizi izle sinema müzik dinle